Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla
29 Ara 2017

2017 yılında "EN" ler

İnternetten kitap satışı yapan kitap sitelerinden listelenen verilere göre, 2017 yılının en çok satan kitapları belli oldu... Zülfü Livaneli'nin Elia ile Yolculuk adlı kitabı, 2017 yılının en çok satan kitabı oldu.

En çok satan kitaplar listesinde Zülfü Livaneli'nin kitabını, Yuval Noah Harari'nin "Hayvanlardan Tanrılara Sapiens" isimli kitabı takip etti. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden, imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu inceleyen kitap, 2017 yılının en çok satan ikinci kitabı olmayı başardı.

En Çok satan Müzik albümleri ise şöyle:

Haris Alexiou 25.Yıl Özel

Yeniden Yeni Yine - Nilüfer

Zincirimi Kırdı Aşk - Mustafa Ceceli

Ayva Fiyatı en çok düşen meyve oldu..

Kasım ayında gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyve grubunda yer alan domates, yüzde 36,63 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.

Aynı dönemde fiyatlarında artış görülen diğer harcama kalemleri, aynı gruptan yüzde 17,88 ile sivri biber, yüzde 17,25 ile kabak, kültür eğitim ve eğlence harcamaları grubundan yüzde 16,98 ile tiyatro bilet ücreti ve giyim harcamaları kadın giyimi grubundan yüzde 16,68 ile elbise olarak sıralandı.

Söz konusu dönemde ayva yüzde 12,97 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu.

En pahalı otomobil:

1. Lamborghini Veneno Roadster - 4,500,000 $ (16,800,750 TL)

En pahalı Uçak Bileti:

Ettihad Havayolları, Mumbai - New York uçuşlarını başlattı. Abu Dabi aktarmalı bu uçuş dünyanın en pahalı ticari uçak biletine sahip. Uçağın suiti bulunuyor. Residence denilen bu suitte seyahat etmenin bedeli tek yön 38 bin dolar.

En çok izlenen filmler

Box Office Türkiye 2017'nin en çok izlenen filmlerini açıkladı. 2017'nin en çok izlenen filmi 7 milyon 437 bin 50 kişilik izleyici sayısıyla 'Recep İvedik 5' oldu. Film, 85 milyon 986 bin lira gelir elde etti.

Listenin ikinci sırasında ise 5 milyon 219 bin 40 seyirciyle 'Ayla'yer aldı. Filmin hasılatı, 60 milyon 861 bin lira.

1 Aralık'ta vizyona giren 'Aile Arasında' 3 milyon 173 bin 703 kişiyle üçüncü sırada, ocak ayında vizyona giren, 'Çalgı Çengi İkimiz' ise 2 milyon 798 bin seyirciyle dördüncü sırada yer aldı.

En çok izlenen filmler arasında beşinci sırada ise, 2 milyon 656 bin 286 seyirciyle nisan ayında vizyona giren 'Fast and Furious 8'(Hızlı ve Öfkeli 8) yer aldı.

.

Tayfun Türkalp

TayfunTürkalp 1979 yılında ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli firmalarda ithalat ve ihracat işlerinde görev aldıktan sonra 1984–1994 yılları arasında NCR Türkiye’de Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevinde bulundu.

Bu dönemde Türkiye’de ilk defa NCR Telemarketing ekibini kurdu. Daha sonra bankacılık sektörü için ilk kredi kartları servis bürosunu oluşturdu. 1994yılında Test Teknoloji firmasını ve bu firmanın bünyesinde, AT&T, Siemens ve daha sonra da Alcatel telefon sistemlerinin satış ve servis ekibini kurdu. Ses ve veri entegrasyonu projelerinde bilgisayar ve telefon sistemlerini entegre eden kuruluş ülkemizdeki birçok yabancı şirketin son teknoloji iletişim sistemleri ile tanışmasını sağladı. Tayfun Türkalp,1998 yılında Alcatel Kurumsal ve Bireysel İletişim Sistemleri Türkiye Direktörü oldu. 2003 yılında Borusan Teknoloji şirketlerinden Pargem Bilişim Sistemleri ve Borusan Bilişim’de Genel Müdür olarak görev aldı. Bu ekiple illerin 112 acil çağrı sistemlerini kurmaya başladı.

 Tayfun Türkalp 2005 yılı başından itibaren İLETİKOM Eğitim, Danışmanlık ve Ticaret Limitet Şirketinin kurucu ortağı olarak, “DR-Voice Türkiye” Eğitim ve Danışmanlık sistemlerini geliştirerek, eğitim ve danışmanlıklara başlamıştır. Ağırlıklı olarak iletişim ve satış danışmanlığı veren Türkalp, şirket Yöneticilerine Danışmanlık ve yönetici adaylarına Koçluk vermektedir. 

Web site: www.iletikom.com/