Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla
Cumartesi, 23 July 2016 00:00

Türkiye Cumhuriyeti devletine ve demokrasimize karşı gerçekleşen darbe girişimini şiddetle kınıyor, bizlere egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu gösteren demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Türk Lion ve Leo'ları olarak demokrasi, bağımsızlık, insan hakları ve hukukun üstünlüğüne inanıyor, ülkemizde demokrasinin kesintiye uğramamasını yürekten diliyorum.
100. yılını yaşayan Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşu olarak tüm üyelerimiz ve kulüplerimizle birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirerek dünya insanları ve toplumumuz için hizmetlerimizi yapmaya, projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim.
22 Temmuz 2016 Cuma günü yapılan Konsey Toplantımızda, resmi makamlardan edinilen bilgiler ve görüşmeler neticesinde; Federasyonumuzun ve Federasyonumuza bağlı kulüplerimizin bu süreçte, sağduyulu, sakin, Vizyon ve Misyonumuz doğrultusunda toplantılarını ve hizmetlerini yapmaya devam edebileceklerini, herhangi bir değişiklik ve gelişme olduğunda durumu sizlere aktaracağımı bildirmek istiyorum.
100. yılımızda güzel hizmetlerde buluşmak üzere.
En derin Lions sevgi ve saygılarımla

Neslihan KEÇECİ
Genel Yönetmen

Perşembe, 14 July 2016 00:00

Sevgili Lions ailem

Sizlerle bir dönem boyunca birlikte olmanın, hizmetten hizmete koşmanın ve dönem başında gösterdiğim hedeflerin çoğuna birlikte ulaşmanın huzuru, mutluluğu , onuru ve gururu ile Genel Yönetmenlik görevimin sonuna gelmiş bulunuyorum.

Sizler çok seviyorum , bundan sonra geçen ve Geçmiş Dönem Genel Yönetmeni olarak Kulübüm ile ve sizlerle birlikte olmaya devam edeceğim. Genel Yönetmenlerimizin hedefleri doğrultusunda yine sizlerle birlikte hizmetten hizmete koşacağız. Bizler hizmet ordusunun gönüllü neferleriyiz. Genel Yönetmenlik gelip geçici , aslolan iyi bir insan ve iyi bir Lion olabilmektir.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana.

Barış içinde kalalım
Kardeşlik içinde kalalım
El ele Güçlü Lions ve aydınlık yarınlara varalım

Herkesi en derin Lions sevgi ve saygılarımla selamlıyorum

Yavuz Demirkan
Genel Yönetmen

Pazartesi, 02 November 2015 00:00

Değerli Lions Ailemiz

2014-2015 Dönemi Yürütme Kurulumuz, Lions ve Leo Kulüp Başkanlarımız,
Onur Komitemizde ve Kabinemizde görev alan değerli üyeler,
Dostlarımız,

Sizlerle 18 Ekim 2015 günü yaşadığımız unutulmayacak günümüz ve Sonbahar Konvansiyonumuzun ardından Akşam yemekte buluşmamızın gururunu ve unutulmaz güzelliklerini, sunduğumuz teşekkürlerimizin özetini , Geçen bir dönemi ,
bu yazımda yansıtmaya çalışacağım. Yaşamımda çok önemli yeri olacak 2014-2015 Genel Yönetmenlik Dönemini sizlerle yaşayarak,topluma hizmet fırsatı bulduğum için şanslıyım. Konvansiyonumuzda Hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istedim. Katılma fırsatı bulan, beraber olan her dostuma, bir yıl boyu el ele yaşadığımız her gün, her an için Şükranlarımızı sunuyorum. Sizlerle paylaştığım herşeyin anılarımda çok değerli yeri olacak. Hepinize candan teşekkür etmek dileği ile,Sonbahar Konvansiyonu ve Teşekkür Törenimizi kendimce derledim, bir anı olarak sunuyorum.

Cuma, 20 February 2015 00:00

Dr.Thomas Gordon'a göre lider doğulmaz, lider olunur. Sosyologlar liderlik kavramına bakarken, taraftarlarının liderin etkisini kabul ya da ret etmelerinden bahsetmeye başladılar. Böylece taraftarı olanların lider olduğu sonucu çıkmaktadır. Eğer ekibinizde sizin etkinizi, rehberliğinizi ve yönetiminizi benimseyen üyeler yoksa, liderliğinizin uzun sürmesi imkansızdır.

Bir liderin taraftar bulması ve onları kendisine bağlaması nasıl olacaktır? Tüm insanların ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçlarını tatmin etmek için nasıl çabaladıklarını anlarsak bu soruya cevap bulmuş oluruz. İnsanlar gruplara katılır çünkü bir gruba mensup oldukları için orada gereksinimlerini doyuracak araçların sunulacağını umarlar. Tam tersine, eğer ihtiyaçlarının artık tatmin edşlmediğini görürlerse grubu terk ederler. Bir grubun üyeleri lider tarafından etkilenme ve yönlendirmeyi, ancak lideri üyelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli araçlara sahip olan bir kişi olarak görürse kabul eder. İnsanların bir liderin izinden gitmesi ve aktivitelerinin onun tarafından yönetilmesine izin vermesi için ihtiyaç ve isteklerinin onun tarafından yerine getirileceğine inanması gerekir. Açıkçası liderin üyelere verdiği sözünü tutması koşuluyla, üyeler lideri destekleyecektir. Bu koşulda bir kişi lider rolünü hak edebilir ve sürdürebilir.

Öte yandan kişiler sadece grup mensuplarının ihtiyaçlarını gidermek için liderlik pozisyonuna talip olmazlar. Unutmayalım ki liderler de birer insandır ve onların da statü ve başarı kazanmak, takdir edilmek, özgüven ve özsaygı duymak, benimsenmek ve kendini güvende güvende hissetmek gibi herkesin sahip olduğu insani duyguları vardır. Lider posizyonunda bu isteklerini tatmin etme yollarını bulamazlarsa bu pozisyonda uzun zaman kalmak istemeyeceklerdir. İnsanlar başkalarına faydalı olmak için enerji harcamaya yalnızca yaptıkları işler karşılığında bir geri dönüş, yani "karşılıklı bir yarar"gördükleri takdirde devam edeceklerdir.

Etkin bir lider hem insan ilişkileri uzmanı(ekibinin ihtiyaçlarını karşılayan), hem de iş üreten (organizasyondan beklenenler) kişi olmalıdır.Birbirinden tamamen farklı olan bu becerileri lider, ne zaman nerede uygulayacağı konusunda gereken esneklik ve hassasiyete sahip olmalıdır. Liderlerin ilk başta öğrenmeleri gereken şey gurup mensuplarının tam olarak ne gibi ihtiyaçları olduğudur. Ancak bunları öğrendikten sonra bu ihtiyaçları karşılamak için ne yapmaları gerektiğine karar verebilir ve karşılığında üyelerin organizasyon için belirli hizmet ve işlevleri başarmalarını bekleyebilir. Bu karşılıklı ve adil alışveriş liderliğin kapısını açan anahtardır.

Kaynak: Etkili liderlik eğitimi, Dr.Thomas Gordon

Cuma, 02 January 2015 00:00

Saygıdeğer Lionlar,
Sevgili Leo Arkadaşlarım,
2015 yeni umutlar,yeni heyecanlar ve yeni dostluklarla geliyor.

İyi yönetim ve iyi vatandaşlık ilkelerinin geliştirilmesini sağlamak için toplum ve insanımıza hizmet arzusunda olan,
ortak fikir ve amaç için çaba harcayan,
saygı ve dostluk içinde çalışan kardeşlerimizle;

etkin,üretken,yaratıcı ve dostlukların pekiştiği, toplumun önemli ve saygın birer parçası olan leo ve lion kulüplerimizle,

  • insanların ellerini korkmadan,düşünmeden birbirlerinin ellerine bırakarak: "Yaşamak ne güzel şey!" diyecekleri günler için,
  • toplumun uygar,kültürel,sosyal ve ahlaki kalkınmasına etkin katkıda bulunma amacı doğrultusunda ilk günkü heyecanla çalışacağımız,
  • yapabilme gücümüzü engellerimizle sınırlamayacağımız

bir yıl olsun.

Yeni yılınızı sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesi dileklerimle kutlar,lions sevgi ve saygılarımı sunarım.
Celil VARDAR 2.Kesim Başkanı

Pazartesi, 24 November 2014 00:00

Çağdaş Eğitime, Akıl ve Bilim Yoluna emek veren Eğitimciler, Dostlarımız,
Öğretmenlik mutluluğunu ve kıvancını yaşamış olan ve yaşayan herkesin gururla kutlamak istediği bir günü yaşıyoruz.
Aslında bize bu mutluluğu yaşatan yetiştirdiğimiz öğrencilerin başarı ve esenlikler içinde toplumda yerlerini almış olmaları ve hayırlı, Vatansever yetişkinler olarak, çağdaş yaşamın gereklerini yerine getirmeleridir.
70'li yıllarda başladığım öğretmenlik, eğitimcilik, rehberlik ve Yöneticilik mesleğim boyunca Ülkemize kazandırdığım öğrencilerimle, öğretmenlerimizle Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlattığı yolda hizmet vermenin onurunu yaşıyorum.
Beni mutlu eden en önemli olgu Öğrencilerimin aldıkları temel eğitimi yaşamları boyunca değerlendirmeleri ve öğrencilik günlerini keyifle anarak, kazandıklarını evlatlarına, çevrelerine aktarabilmeleridir.
Onlarla buluşabilmek, kucaklaşmak, gözlerindeki ışığı, sevinci ve aydınlığı yakalamak, torunlarıma sarılmak "eşsiz bir duygu" Bunu bana yaşattıkları için teşekkür ediyorum.
Bir Öğretmen başka ne ister ki?
24 Kasım 2014 günü, Öğretmenler günümüzü yaşarken, bu duygularımı sizlerle paylaşmak istedim.
En büyük dileğim, Genç Öğretmenlerimizin aynı hedef ve duygularla Çocuklarımıza ve Gençlerimize ihtiyaçları olan yaşam becerilerini, akıl yürütme işlevlerini kazandırmaları, bilinçli, bilgili, aydın, açık fikirli, üretken ve yaratıcı bireyler olarak büyümeleri için gerekli ortamı sağlamalarıdır.
Yetenekleri ve üstün özellikleri değerlendirilmiş, sağlam ve güvenli bir nesil yetiştirmek için verilen tüm emekleri içten kutluyorum.
**UYGAR ÜLKELER DÜZEYİNDE YAŞAMAK HER ÇOCUĞUMUZUN HAKKIDIR**

Program:
18.30 Ev sahibi Kulüplerimizin ikramı,Kesim ve Bölge Başkanlarımız öncülüğü Hizmet Koordinatörleri koordinasyonu ile Sergimizin gezilmesi,köşemizi kasımpatılarla süsleme
19.30 Oturumun başlaması
Eğitim konulu sunum ve paylaşımlar
21.30 kapanış-teşekkürler

Yer- Lions Merkez-0212 2213735..Melkon Nevşehirli
Okmeydanı- Famaş İş merkezi kat 4


Saygılarımla sunuyorum.
Pedagog A.Şima Sunder
Genel Yönetmen
118 E Lions Yönetim Çevresi

Cumartesi, 11 October 2014 00:00

BASTON KULLANMANIN ÖNEMİ VE TARİHÇESİ

Baston yüzyıllar boyunca körler tarafından kullanılmış olan bir araçtır. Ancak bugünkü bildiğimiz ilk baston, kaza sonucu gözlerini kaybetmiş olan James Biggs adlı ingiliz fotoğrafçı tarafından 1921 yılında geliştirilmiştir. James Biggs motorlu taşıtlardan kendini korumak amacıyla sürücülerin görebilmesi için bastonunu beyaza boyamaya karar verdi. Ancak 1931 yılına kadar beyaz baston topluma mal olan yaygın bir uygulama değildi. Şubat 1931'de Fransa'da Guilly D'herbemont adlı bir kişi ilk defa körlerin katıldığı ulusal beyaz baston hareketi olarak bir kampanya başlattı. Bu kampanya Rotari kulüp tarafından İngiltere'de de başlatıldı. Mayıs 1931'de BBC Radyosu beyaz bastonun uluslararası düzeyde körleri temsil eden bir sembol olarak kabul edilmesini önerdi.
Bir kısım Lions kulüp üyeleri 1930 yılında siyah bastonun sürücüler tarafından görülemediği için beyaz renge boyanmasına karar verdiler ve 1931 yılında Uluslararası Lions kulübü ABD'de körler arasında beyaz baston kulanımını yaygınlaştırmak amacıyla ulusal bir program başlattı. Körlerin bastonla güven içinde seyahat hakkını öngören ilk yasal düzenleme ABD'de 1930 yılında gerçekleştirildi.
İkinci dünya savaşı sonunda Amerika'lı kör gazilerin ülkelerine dönmesinden sonra bastonun önemi daha da arttı. Bu süreçte Doktor Richard Hoover bağımsız hareket ve mobilite eğitimine uygun bir baston modeli geliştirdi.
Amerikan Ulusal Körler Federasyonu 6 Temmuz 1963 genel kurulunda 15 Ekim'in bütün eyalet yönetimlerince Beyaz Baston Güvenlik Günü olarak kabul edilmesi için çağrıda bulunulması kararlaştırıldı. 6 Ekim 1964 yılında ABD Kongresi ve Senatosunun 753 sayılı ortak kararıyla devlet başkanına her yılın 15 Ekim gününü Beyaz Baston Güvenlik Günü olarak ilan etmesi konusunda yetki verdi.
Halil Köseler

Bu yıl Beşiktaşta etkinlik yapılıyor:

Beşiktaş Belediyesi, 15 Ekim 2014 Çarşamba Günü, saat 12.00'de Beyaz Bastonları ile trafiğin içinde, trafiğin fotoğraflarını çekecek. Beyaz Baston görme engelliler için bağımsız, özgür birey olmanın, sosyalleşmenin, toplumsal farkındalığın sembolüdür. İstanbul trafiği içerisinde, "beyaz baston" ile hareket etmenin zorluklarını, görme engellilerin yaşadıkları sıkıntıları ve güvenli yolların eksikliğini göstermek için buluşuyoruz. Görmeden bir yerden bir yere ulaşabilmenin zorluğunu göstermek ve farkındalık yaratmak için gözlerimizi kapatarak, görme engellilerin rehberliğinde 4 yaya geçidinden geçerek trafik içinde beyaz bastonlarımızla biz de varız diyeceğiz.

Etkinlik Programı 15 Ekim 2014
11.45 Beşiktaş İskele Meydanında Toplanma, göz bantları, bastonlar ve el afişlerinin dağıtılması
12.00 Görme engelliler ve gözü bantlı görenlerin eşleşmesi
12.00-12.30 Görme engellilerin rehberliğinde, gözü bantlı görenlerin trafik akışında karşıdan karşıya geçmesi, yol akışında birlikte trafiğin fotoğraflarını çekmeleri
12.30-12.40 Beşiktaş Çarşı CHP İlçe Binası önünde toplanma ve Sayın Başkan Murat Hazinedar'ın basın açıklaması, deklarasyonun okunması
13.00-13.30 Çekim, röportaj ve basın bültenleri ile birlikte deklarasyonun dağıtılması ve etkinlik bitişi.