Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Akik Lions Kulübü olarak 2014-2015 döneminde öncelikli hedeflerimizi:
- Lions'un bölgemizde tanınırlığını ve
- Üye sayımızı artırmak olarak belirledik.

Dönem sloganlarından ASK1'ın uygulanabilmesi için tanınmak gerekiyor. Birilerine gel katıl demek kolay. Ancak karşımızdakilerin bir kısmı ne yazık ki Lions dediğimizde yüzümüze o nedir bakışı ile bakıyor. Bu anlamda Lions'un bölgemizdeki tanıtımının, bilinirliğinin öncelikli sorun olduğunu düşündük. Kulübümüz Bakırköy ilçesinde Yeşilköy-Yeşilyurt semtlerinde kuruldu. Dolayısıyla tanıtımın önce bu bölgede olması gerektiğine karar verdik.
Tanıtım hizmetlerle olur, görsellikle olur, kişilerin birbirine aktardığı izlenimlerle olur. Bu sayılanların belirli kitlelere kaliteli bir şekilde ulaşması için bazı gruplarla öncelikle işbirliği gerekmektedir:
- Yerel yönetim birimleri,
- Okullar,
- Halk eğitim merkezi,
- Diğer STKlar,
- Basın gibi
Bu düşünceyle:
a)- Önce Bakırköy Kaymakamını, muhtarları, Nüfus müdürünü, belediye yetkililerini ziyaretlere başladık. Bu ziyaretlerin bir kereye mahsus olmamasına, düzenli aralıklar ile olmasına özen gösterdik.
b)- Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile temasa geçtik.
c)- Okul müdürleri ile tanıştık.
d)- Yerel basından hizmetlerimizi haber yapabilecek olanları belirledik.
e)- Bölgemizdeki spor kulübü yöneticilerini toplantılarımıza davet ettik.
f)- Yerel STKlar ile temasa geçip, onları derneklerinde ziyaret ettik.

Uygulama Örneği 1
8 Ekim Dünya Lions Hizmet Günü aktivitesi
Yeşilköy sahilindeki çöplerin toplanması için Akik Lions Kulübü, muhtar, belediye görevlileri, çevre okul öğrencileri, halk, diğer STK üyeleri bir araya geldik. Üzerimizde yeleklerimiz halk ile birlikte önce sahilde temizlik yaptık. Resimlerimiz Yeşilköy muhtarlığının facebook hesabında çıkınca halktan yorumlar geldi. Onların talebi ile tren istasyonunun oraya gittik. Onlarla birlikte orada çalıştık. Bu arada bir yandan iş yaparken bir yandan da onların Lions ile ilgili sorularını cevaplandırdık. Ufak çaplı ilk denememiz olmasına rağmen birkaç gün sonra çarşıda selamlaşmaya başladığım yeni insanlar oluştu, teyzeler çocuklarını bize tanıştırmaya başladı. Komik olan belediye temizlik işçisi bile bana, "Günaydın Lion abla" dedi.
Daha sonra bu etkinliğimiz yerel basında çıktı.