Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

TV118E

TV118E

Yeni bir dönem başlıyor... Yeni bir hizmet dönemi, yeni bir takvim, yeni ve inançlı liderler ve yeni projeler... Ama en önemlisi; Yeni bir yüzyıl... Dünya Lions'u için, Türk Lions'u için ve hepimiz için yeni bir yüzyıl. Doğal olarak yeni yüzyılda, yeni gereksinimlerimiz var; Yeni ilhamlara, yeni kavramlara, yeni bir itici güç'e ihtiyacımız var...
"LCI Forward" - Lions İleri - Uluslararası Lions'un ikinci yüzyılını üzerine kurguladığı sihirli bir itici güç kaynağı. Bir asır boyunca, Lions'a dair kazandığımız tüm deneyimlerden süzülerek oluşturulan geleceğin Lions'una ışık tutacak yeni bir kavramlar manzumesi...Bu anlamda artık videolar ile burada TV118 e yayında olacak.

 

Lions Akademi

 

GELİS (Genç Lionlar'a Liderlik Seminerleri)

 Sadece Yeni Lionlar için önemli bir kişisel gelişim fırsatı
Nasıl Yararlanacaksınız?
Liderlik kazanılan bir beceridir. Katılarak kişisel gelişiminize katkıda bulunacak,   liderlik ve Lionistik yetkinliğinizi arttıracaksınız.
Sadece Lions yaşı 1-4 yıl olan ve kulüp başkanlığı yapmamış üyelere özeldir.
Neler Öğreneceksiniz?
* STK'lar nedir ve ne yapar? Neden Lions? Lions'un farkları nedir?
* Topluluk karşısında konuşma ve  Etkin iletişim
* Ekip ve ekip liderliği, uyuşmazlıkların yönetimi, toplantı ve zaman yönetimi
* Hedef koyma, proje geliştirme, motivasyon
* Değişim ve liderlik
GELİS seminerleri;25.11.2017, 23.12.2017, 27.01.2018, 24.02.2018, 31.03.2018
 
TELGES (TECRUBELİ LIONLAR GELISIM SEMİNERLERİ)
Özellikle 4 yas ustundeki üyelerimizin "BİZE NEDEN YOK?" ısrarı üzerine, eğitmenlerimizin buyuk calısmaları sonucunda;ouşturulan eğitimlerdir.
TELGES programında Taş devrinden bu güne temel anlamda değişmeyen, kişisel gelişim programlarını hep birlikte işleyeceğiz. O zamanlarda insanlar kendilerini geliştirdiler, başkalarını geliştirdiler, hayranlık uyandıran lider oldular, güçlü takımlar kurdular, sunum ve hitabet tekniklerini geliştirdiler. TELGES'de bunun 21.Yzy. Versiyonunu işliyoruz.
TELGES seminerleri;18-19.11.2017 ve 03-04.03.2018
0-1 Yaş Lions Temel Eğitimi; 09.12.2017
MD Başkanlar Liderlik Kampı; 23-25.03.2018
 
İsim:
Seminer:
Kulübünüz
Lion Yaşınız
E-posta:
TEL:
-

Lions Quest Yaşam Becerileri

Lions Quest, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğinin sürdürülebilir ve geniş kapsamlı eğitim programıdır. 27 yıllık deneyim ile 86 ülkede uygulanan Lions Quest programı, dünyadaki  çağdaş eğitimin olmazsa olmaz parçası - SEL – Sosyal Duygusal  Öğrenim  programlarının en iyilerinden biridir.

Lions Quest 2008 yılında ülkemize Türk Lionları tarafından getirilmiş, tüm rehber kitapları Türkçe ve kültürümüze uyarlanmış, uluslararası standartlarda yerel eğitmenler yetiştirilmiştir.

5 yıl içinde Türkiye’nin çeşitli illerinden 375 okuldan 2000 i aşkın öğretmen ve yönetici eğitim almıştır. Ana okulları öğretmenlerine 1 gün, diğer seviye öğretmenler 2 gün eğitimlerle program tanıtılmakta ve kılavuz kitaplar verilmektedir.

Lions Quest’in birçok ülkede etkinliği ölçülmüş değerlendirmesi yapılmıştır Tüm  araştırmalar, programın çocukların  akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra, yaşama olumlu bakan , sosyal becerileri gelişmiş mutlu insanlar olmalarına katkıda bulunduğunu kanıtlamaktadır.

Türkiye de ise Boğaziçi Üniversitesi Barış Merkezi yönetiminde değerlendirme çalışması iki yıldır sürdürülmektedir.  İlk değerlendirme eğitim alan ve uygulayan öğretmenlerin beyanları ve gözlemlere dayanarak yapılmış ve çok olumlu sonuçlar kaydedilmiştir.

TARİHÇESİ

         Lions Yaşam Becerileri (Lions Quest) programı gençleri kötü alışkanlıklardan ve yaşamlarındaki olumsuzluklardan koruyan bir program olarak 1970 li yıllarda  Amerika’da Rick Little adlı bir genç ile başlamış, Stanford Üniversite’sinde akademik program haline getirilmiştir.Dünya Gençlik Vakfı bünyesinde geliştirilmiş ve kapsamı genişletilmiştir.

 UNICEF’in ve uzman kurumların yaptığı araştırmalar sonucu alanında dünyanın en iyi programlarından biri ve çok etkin bir program olduğu kanıtlanmıştır.

1984’den itibaren Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği programın ortağı olmuş, parasal sorunları aşabilmek için 2000 yılında LCIF- Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı  programın patent haklarını satın almıştır.

Ülkemizde Türk Lions Vakfı bünyesinde çalışmalar sürmektedir.

İçeriği MEB müfredatıyla örtüşmekte ve kazanımları pekiştirmektedir.

 

VERDİĞİ KAZANIMLAR

Sorumluluk Alma

Amaçlarını Oluşturabilme

Analitik Düşünme

Etkili İletişim

Duyguların Kontrolü

Şiddetsiz Çözüm

Takım Çalışması-İşbirliği

Gönüllülük- Hizmet Bilinci    

Sağlıklı Yaşam

Olumsuz Alışkanlıklara Karşı Durabilme

Çevre Etkilerine Direnç

 

LIONS QUEST YAYINLARI.

·         Anasınıfı Öğretmen Kılavuz Kitabı

·         1. Kademe(1. – 4. Sınıf) Öğretmen Kılavuz Kitabı

·         2. Kademe (5. – 8. sınıf) Öğretmen Kılavuz Kitabı

·         Lise Bölümü ( 9-12 )Öğretmen Kılavuz Kitabı

·         Ergenlik Cağı – Anne Baba El Kitabı

·         Toplumsal Sorumluluk Öğrenimi – ( 7-15 yaş ) Öğretmen Kılavuz Kitabı

YEREL EĞİTMENLER

·         Maggie PINAR

·         Rengin DAMAR

·         Metin YOLERİ

·         Gülçin BİLGİÇ

         Oral ÖZEKEN

Lions Bilgi Yarışması

 

 

 

 

Sevgili Lionlar,

Geleneksel yarisma programimizi bu dönem, Akademimizin değerli eğitmenlerinden Ln.Birsen Levi’nin başkanlığında farklı bir şekilde sizlere sunduk

Bu yarışmamızın son katılma süresi, Sonbahar Konvansiyonumuz 10.12.2017 tarihine ertelendiği için 03.12.2017 olarak değiştirildi. Yarışma Kapanmıştır

Yarışma birincisi Genel Yönetmen Tarafından açıklanacaktır

 

Celil Vardar                                                                     Buket Aksu

Genel Yönetmen                                                118E Akademi Başkanı