Giriş

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Helen Keller’in çağrısı ile “Körlerin Şovalyesi” olan Lion'lar için “körlükle mücadele” dünyanın her yerindeki Lionlar için başlıca hizmet konusu olmuştur. Lionlar, amaçları doğrultusunda ve yaşadıkları ulusların gereksinimleri çerçevesinde hizmetler üretirken, bu konuya daima önem ve öncelik vermişlerdir. Lions için en önemli program 'Göz Sağlığı Programı'dır. bu nedenle değişik alanlarda birçok proje geliştirilmiştir. Bunlardan en etkili olanı doğal olarak 'Sight First' (Önce göznuru) programıdır. “Sight First” (Önce Göznuru) dünyanın her yerinde faaliyet gösteren Lion’ların ortak uğraşısı olmuştur. Lion'lar, 1988 yılında Singapur’da Göz Nuru ile ilgili olarak gerçekleştirilen Sempozyum sonrasında körlükle mücadelede farklı bir politika uygulanması gerektiğine inandılar ve göz nuru ile ilgili bu uğraşılarını Sight First kampanyası kapsamında sürdürme kararı verdiler.

GAD SINAVI BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gençlerarası Değişim Programının ilk safhası olan, yurt dışına genç göndermek için yapılacak seçme sınavı bu yıl da tekrarlanacaktır.  Sınav şartnamesi ve başvuru formu ektedir. 

Program herkese açıktır, bir başka deyişle, Lions veya Leo Kulübü üyesi olmayan ailelerin çocukları da katılabilir.
Gençlerarası Değişim Sınavımız bu yıl 01 Aralık 2013 Pazar günü saat 10:00 da gerçekleşecektir.

Sınavın gerçekleşeceği okul daha sonar ayrıca duyurulacaktır.

Uluslararası Lions için gençliğe yönelik programlar özel önem taşımaktadır. Bu konudaki hemen hemen tüm çalışmalar LCIF tarafından da desteklenmektedir.

Lions Kulüpleri gençleri bir araya getirirler. Lions Kulüplerimiz kurdukları Leo Kulüpleri aracılığı ile 18 yaş ve üzeri gençleri gönüllülüğe ve liderliğe özendirirler. Bu programlar ile gençlere topluma yönelik hizmet projelerine katılarak öğrenme ve kendini geliştirme şansını tanınır.

Bu proje kapsamında her yıl birçok Türk gencini bu projeden yararlandırıp yurt dışına göndermekte ve yine yabancı ülkelerden gelen gençleri yurdumuzda ailelerin yanında ve kamplarımızda ağırlamaktayız. Aile yanı programında amaç gelen gençlerin Türk aile kültürünü yakından görme fırsatı yakalamaları ve yaşıtı bir Türk gençle yakın bir arkadaşlık kurma şanslarıdır. Kampta ise İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesinin yanı sıra grup çalışmaları ortamının aratılarak birbirlerinden farklı şeyler öğrenmelerinin yolunu açmaktır. Ayrıca çeşitli takım oyunları ile ülkeler arası kaynaşma da en önemli amaçlardan biridir.

Stanford Üniversitesinde ergenlik çağına yönelik bir eğitim programı geliştiriliyor. Bireysel yetersizlikten kaynaklanan her türlü olumsuz davranış ve kötü alışkanlıklara karşı oluşturulan bu program uzun yıllara yayılan gelişme sürecinden geçiyor. 1982 yılında kurulan Dünya Gençlik Vakfı ile Stanford Üniversitesi’ nin geliştirdiği Sosyal-Duygusal bir eğitim programı olarak dünyaya sunuluyor.

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği 1984 yılından itibaren bu Sosyal-Duygusal Eğitim Programının ortağı olmuş, 1999 yılında ise programı satın almıştır. Lions Quest – Yaşam Becerileri Eğitim Programı 2000 yılından itibaren Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı LCIF’ in koruyucu eğitim programı olarak tüm dünyada uygulanmaktadır.

Okullarda Uygulama

Eğitici eğitimine eksiksiz katılıp sertifika alan rehberlik, sınıf veya branş öğretmenleri kendi sınıflarında öğrencilerine uygulayabilir. Öğretmenin bu programı sınıfında haftada bir saat uygulaması yeterlidir. Lions Quest – Yaşam Becerileri Eğitim Programının daha başarılı olması için okul yönetiminin ve ailelerin işbirliği yapması yararlıdır. Lionsquest sayfası için.